Sklep SMS - Forum

InfoKup LicencjęDownloadKonfiguracjaPoradnikiForumKontakt

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ShopSMS 4.0.0 - podgląd rozwoju
Coraz ładniej to wygląda. Coraz więcej się zmienia, pomyślę to i ja coś dopiszę. A lista może być spora Wink
No ale w dobrym kierunku to idzie z tego co widzę! Big Grin
Oby tak dalej.

Pozdrawiam,
CS-Ultra.pl - Nie ilość, tylko jakość. 
Odpowiedz
Fajnie jakby w nowej wersji była możliwość sprawdzania statystyk zarobków z każdego serwera osobno Tongue
Odpowiedz
Coraz lepiej wygląda Smile

Proponuję aby liczba wysłanych SMS na stronie głównej resetowała się do 30 dni, tak aby ilość wysłanych SMS była z "aktualnego" miesiąca.
Odpowiedz
Minęło grubo ponad miesiąc. Co się od tego czasu zmieniło?
  • Zaimplementowano system obsługi płatności. Istnieje możliwość dodania jednego API kilkukrotnie. W wersji 3.0.0 był problem, gdy chcieliśmy, aby pieniądze z różnych serwerów szły na różne konta w jednym serwisie - teraz zostało to rozwiązane.
  • Stworzono system modułów. Działa to na identycznej zasadzie jak pluginy w np. MyBB. Z taką różnicą, że będę dążył do tego, aby spora część sklepu była modułami. Co w ten sposób zostanie osiągnięte? O wiele szybciej działająca strona sklepu (instalujemy tylko to, co nas interesuje, więc nie wykonują się zbędne rzeczy). Jeżeli nie potrzebujemy usługi np. cs go vip, to go nie instalujemy i nie obciąża on naszego sklepu.
  • Ulepszono system formularzy. Np. gdy nagle utracimy połączenie z internetem, to otrzymamy stosowny komunikat, zamiast jakiegoś błędu.
  • Stworzono cały system licencji na nowo.
  • Stworzono API, które pozwoli w przyszłości na pisanie programów korzystających ze sklepu np. aplikacja mobilna powiadamiająca nas o każdym zakupie w sklepie.
  • Ulepszono system powiadomień, teraz istnieją 4 typy: regular (ciemno szare), info (niebieskie), warning (pomarańczowe), error (czerwone)
  • Ulepszono strony błędów, takich jak 404, 500 itp
Co planuję w najbliższych czasie?
  • System "darowania" produktów użytkownikom z poziomu PA.
  • Moduł: Players Flags - czyli dodatek umożliwiający zakup flag dostępu (czyli tzw. VIPy, Premki itp Wink)

Jeżeli po drodze nie pojawią się żadne komplikacje, to prawdopodobnie zabiorę się za część sklepu, którą będzie widział klient. Myślę, że może po świętach rozpoczną się prace nad tą częścią sklepu.
Odpowiedz
Jak tam idą prace? Minął już miesiąc od ostatniej informacji Big Grin
Odpowiedz
A zatem krótkie sprawozdanie z postępu prac

Rozwój sklepu idzie zdecydowanie wolniej, niż to zakładałem. Możliwe, że wersja 4.0.0 nie pojawi się w te wakacje, tylko trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Prace nad panelem administratora trwają dłużej niż planowałem. Ma to związek z dwiema rzeczami:
  • Brak wystarczającej ilości wolnego czasu, głównie z powodu studiów
  • Chcę, aby PA był naprawdę dopracowany, a to wymaga sporo myślenia nad całą strukturą sklepu - w jaki sposób wszystko ma być ze sobą połączone. Nad projektem pracuję sam, więc każdy element muszę opracować w pojedynkę, a to wymaga na prawdę sporo czasu.

Co zostało dodane w przeciągu ostatniego miesiąca?
  • Sklep teraz korzysta z frameworka VueJS, który pozwala na łatwiejsze zarządzanie wyglądem strony. Pozwala on dynamicznie (czyli bez odświeżenia strony) zarządzać wyglądem. Zintegrowanie tego ze sklepem, wymagało przepisania niektórych elementów PA na nowo.
  • Zmieniono pola wyboru w formularzach. Jeżeli będzie do wyboru bardzo dużo opcji, istnieje możliwość wyszukania tego co nas interesuje, zamiast scrollować. Np. chcemy dodać kod promocyjny użytkownikowi i musimy go wybrać z rozwijalnej listy - jeżeli w bazie mamy wielu użytkowników, to dotychczas było to problematyczne. Teraz zostało to rozwiązane.
  • Zmieniono układ w sidebarze.
  • Ulepszono zarządzanie "Obsługą płatności"
  • Dodano nowe funkcjonalności do pakietu: Player Flags. Dodaje nam teraz moduł z którego możemy skorzystać podczas tworzenia nowego produktu
  • Dodawanie nowych produktów jest teraz rozszerzalne przez moduły.
  • Stworzono podłoże do dodawania obsługi nowych silników gier w przyszłości.
  • Ulepszono system informowania użytkownika o zdarzeniach.
  • Rozpocząłem pisanie testów automatycznych, dzięki czemu w przyszłości nowe wersje sklepu będą mniej podatne na posiadanie funkcjonalnych błędów.
  • Ulepszono część formularzy - dodano tooltipy, placeholdery.
  • Naprawiono mnóstwo drobnych błędów

Plany się nie zmieniają, cały czas pracuję nad wdrożeniem dwóch punktów poprzedniego posta.

STATYSTYKI
200 files changed, 3956 insertions(+), 2538 deletions(-)
Odpowiedz
Czy będzie możliwość przydziału grupy na forum (czasowa) w silniku IPS 4? 
Cytat:https://invisionpower.com/
Odpowiedz
Niestety nigdy nie miałem styczności z tym silnikiem, więc taka opcja się na razie nie pojawi. Ale w przyszłości - kto wie Smile
Odpowiedz
Jak idą prace?  Wink
Odpowiedz
Mocno pójdą ceny w górę za miesiąc licencji?
Odpowiedz